خرید و فروش ماشین سنگین دست دوم اقساطی

این روزها حمل و نقل جاده‌ای نقشی بسیار اساسی را در اقتصاد کشور بازی می‌کند، به گونه‌ای که رشد و رونق اقتصادی تا حدود بسیار زیادی به آن‌ها بستگی دارد. به همین دلیل است که نیاز صنایع و کشاورزی به خودرورهای سنگین هر روزه در حال افزایش است و جاده‌ها هر روز کامیون‌های بیشتری را در خودشان مشاهده می‌کنند. با توجه به اهمیت بالای قیمت‌ها در زمینه‌ی حمل و نقل جاده‌ای، فعالان در این زمینه همواره در تلاشند تا راهکارهایی ارائه دهند که هزینه‌ی حمل و نقل همواره در بهترین حالت خودش قرار داشته باشد، چرا که این امر بدون شک روی قیمت نهایی کالا و خدمات تاثیر گذار خواهد بود. قیمت کامیون‌ها بدون شک در این امر بسیار تاثیر گذار خواهد بود، همین مساله باعث شده تا امروز بیشتر از قبل شاهد فروش اقساطی ماشین سنگین دست دوم باشیم. به خصوص که بسیاری از گزینه‌های مطمئن خارجی نیز به سبب بالا رفتن نرخ ارز دارای قیمت بسیار بالایی هستند.

بازار داغ خرید و فروش ماشین سنگین اقساطی

با نوسان قیمتی این روزها بازار خرید و فروش ماشین‌های سنگین نیز بسیار داغ شده است و فعالیت‌ها در آن اوج گرفته است. محدودیت هایی که در این بازار شکل گرفته باعث شده است که دیگر خبری از کامیون‌های صفر درجه یکی مانند اسکانیا و ولوو نباشد، و همین مساله همه را به سمت کامیون‌های صفر چینی کشانده است.

اما رانندگان زیاد هستند که خودرو‌های دسته دوم برندها بنز و اسکانیا و ولوو را ترجیح می‌دهند. اما جدا از همه‌ی انتخاب‌ها این روزها بسیاری تمایل به خرید ماشین سنگین دست دوم اقساطی دارند که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت. برای شروع دلیل تمایل به خرید و فروش ماشین سنگین دست دوم اقساطی را بررسی خواهیم کرد.

دلیل تمایل به خرید و فروش ماشین سنگین دست دوم اقساطی


قیمت بالای کامیون و وضع اقتصادی باعث شده تا بسیاری از رانندگان راهی به غیر از خرید اقساطی ماشین‌ها نداشته باشند. البته در این بین تعدادی نیز هستند که پول خرید کامیون صفر چینی را دارند، اما ترجیح می‌دهند تا ماشین‌های خارجی دست دوم را بخرند تا خیالشان از بابت کارکرد و عمر مفید ماشینشان راحت باشد. به طور کلی دلایل تمایل رانندگان به خرید اقساطی ماشین سنگین دست دوم شامل موارد زیر می‌شود:

 • بالا بودن هزینه خرید
 • عدم تمایل به خرید ماشین چینی صفر
 • راندمان بسیار بالای خودروهای خارجی
 • افت قیمت بسیار ناچیز هنگام فروش «به نسبت خودروی صفر»
 • عمر بیشتر خودرو
 • ایمنی و سواری بهتر برای راننده «در خودروهای سوئدی و آلمانی»

بررسی حالات مختلف و شرایط خرید و فروش ماشین سنگین دست دوم اقساطی


برای خرید ماشین سنگین دست دوم اقساطی ابتدا به یک مبلغ پیش پرداخت لازم داریم که باید به صورت نقدی پرداخت شود. این مبلغ می‌تواند بسته به خودروی خریداری شده بالا و پایین برود، البته به غیر از این فاکتور تعداد و مدت زمان پرداخت مبلغ اقساط نیز می‌توانند روی مبلغ پیش پرداخت تاثیرگذار باشند.

جدای از مبلغ پیش پرداخت، مبلغ قسط‌ها نیز می‌تواند در خرید ماشین سنگین دست دوم اقساطی متفاوت باشد. این مبلغ می‌تواند تحت تاثیر تعداد اقساط و مدت زمان تسویه حساب هم قرار بگیرد. به طور کلی اگر تعداد اقساط بیشتر باشد مبلغ قسط کم خواهد شد، اما در عوض قیمت تمام شده‌ی خودرو بالاتر خواهد رفت، در سمت مقابل اگر مقدار هر قسط بیشتر و تعداد اقساط کمتر باشد خواهیم دید که مبلغ تمام شده تا حدود زیادی پایین‌تر خواهد آمد. انتخاب از بین پلن‌های مختلف پرداخت اقساط به شرایط خریدار بستگی دارد

مزایا و معایب خرید و فروش ماشین‌های سنگین دست دوم اقساطی


خرید و فروش اقساطی ماشین سنگین دست دوم یک راه خوب برای ایجاد موقعیت شغلی به حساب می‌آید، اما باید بدانید که این کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد. ممکن است ندانستن و بی‌اطلاعی از شرایط خرید ماشین سنگین دست دوم اقساطی، خریدار کامیون را به دردسر بیاندازد. به طور کلی مزایای این کار عبارتند از:

 • کاهش چشمگیر افت قیمت به نسبت خودروی صفر
 • هزینه‌ی نقدی کمتر
 • فرصت خوب برای پرداخت هزینه
 • امکان خرید یک ماشین بسیار استاندارد با هزینه‌ای کمتر از ماشین صفر

معایب خرید خودرو با این روش نیز عبارتند از:

 • بالا رفتن هزینه‌ی نهایی ماشین سنگین
 • احتمال رنگ دار بودن ماشین
 • بالا رفتن احتمال کلاهبرداری
 • احتمال خراب بودن ماشین

البته با رعایت چند نکته‌ی مهم و اساسی می‌توان احتمال ریسک را در این معاملات پایین آورد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

خرید و فروش ماشین سنگین دست دوم اقساطی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید ماشین‌های سنگین دست دوم اقساطی


به طور کلی عوامل زیر در هنگام خرید و فروش ماشین سنگین دست دوم اقساطی باید مورد توجه قرار بگیرند تا مشکلی از نظر قیمتی پیش نیاید:

۱. تصادفی بودن خودرو و رنگ دار بودن

۲. بررسی سلامت خودرو از نظر فنی و موتوری

۳. بیمه نامه خودرو

۴. بررسی آپشن‌ها

۵. بررسی قیمت عادی و بدون قسط خودرو و محاسبه‌ی سود نهایی پرداخت قسطی

خرید و فروش ماشین سنگین دست دوم اقساطی

نتیجه گیری


خرید ماشین سنگین دست دوم اقساطی
 این روزها زیاد در بازار اتفاق می‌افتد و به همین دلیل دلالان بسیاری نیز به سمت این بازار هجوم آورده‌اند. همین اتفاقات باعث شده است تا احتمال تقلب نیز در این بازار بیشتر شود.

بهتر است همیشه نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم را در نظر داشته باشید و با توجه به آن‌ها و وضعیت مالی خودتان بهترین حالت خرید ماشین سنگین دست دوم اقساطی را برای خودتان انتخاب کنید. اگر در محسابه‌ی سود خیلی خبره نیستید، بهتر است تا از یک فرد باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. در انتها امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد و برایتان بهترین‌ها را آرزومندیم، خدانگهدار.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *